Sebastian Jastrzębski

Sebastian Jastrzębski

22. Sebastian Jastrzębski

Obrońca

Obywatelstwo

polskie

Data urodzenia

07.08.1996 r.

Wzrost

177 cm

Waga

64 kg
Sebastian Jastrzębski

Kariera

  • Poprzednie kluby PSP Poznaniak Poznań, FC Aurea Poznaniak Poznań, Poznańska 13 Poznań
  • Pierwszy klub PSP Poznaniak Poznań
  • Obecny klub IKP Olimpia Poznań
  • W obecnym klubie od sierpień 2016

POZNAJ ZAWODNIKA

Dlaczego zostałeś piłkarzem? Jaki jest Twój związek do piłki nożnej?

Moja mama, jak i cała rodzina, zawsze powtarzają mi, że w mojej hierarchii wartości piłka nożna jest na samym szczycie. „Pamiętaj Sebastian, najpierw nauka, później piłka” – powtarzała mama. Od najmłodszych lat wychodziłem grać w piłkę z kolegami, z czasem przerodziło się to w chęć dołączenia do klubu. Zadowolona na pewno była z tego moja mama, która twierdziła, że rozpiera mnie energia. W ten sposób związałem się z piłką nożną i co prawda chemii nigdy nie lubiłem, ale to bardzo trwały związek, nie ma w nim żadnych kwasów 😉

Kto wspiera Ciebie szczególnie w życiu piłkarskim?

Mama i siostra. Mimo że czasem wybierałem treningi kosztem nauki, mama wspierała mnie zawsze dobrym słowem, podobnie jak siostra. Każdego dnia mogłem liczyć na cenną radę, bardzo o mnie dbają.

Co osiągnąłeś do tej pory? W jakich turniejach brałeś udział?

Najbardziej dumny jestem chyba ze statuetki najlepszego zawodnika ligi szkół gimnazjalnych Miasta Poznania. Dlaczego? To duży turniej, nikt nie spodziewał się sukcesu ze strony mojego Gimnazjum nr. 60, mieliśmy wtedy fajną paczkę. Nasza drużyna bazowała na zawodnikach, z którymi bardzo dobrze się znaliśmy, trenowaliśmy bowiem na co dzień w jednym klubie. Przeszliśmy z hukiem przez wszystkie fazy turnieju, by ostatecznie zająć niespodziewane 3. miejsce!

Oprócz tego bardzo utkwił mi w pamięci moment debiutu w seniorskiej drużynie SKS 13 Poznań. Byliśmy wtedy juniorami, lecz dostaliśmy szansę od trenera seniorów by wejść do nieco starszej ekipy i rozgrywać dobre spotkania na poziomie A-Klasy.

EnglishGermanPolish
Scroll Up